Ero sivun ”Malline:Linnealaatikko” versioiden välillä

Historiallisten tanssien wikistä
Siirry navigaatioon Siirry hakuun
 
Rivi 1: Rivi 1:
 
{| style="width:{{{width|35%}}}; float: {{{float|none}}}; {{#if: {{{float|}}} | margin-left: 1em; }} background: #fee; border: 1px solid #f0c0c0; padding: 0.3em; margin-bottom: 1em"
 
{| style="width:{{{width|35%}}}; float: {{{float|none}}}; {{#if: {{{float|}}} | margin-left: 1em; }} background: #fee; border: 1px solid #f0c0c0; padding: 0.3em; margin-bottom: 1em"
| {{#if: {{{esittely|}}} | '''[[Tanssiryhmä Linnea]]''' on pääkaupunkiseudulla toimiva historiallisten tanssien harrastajaryhmä.  Avoimet harjoitukset pidetään keskiviikkoisin klo 18.30-20.30 Arabian Kääntöpaikalla (Intiankatu 1).  <span style="font-size: smaller">[[Linnea:Harjoitukset|Lisää&nbsp;harjoituksista...]]</span>
+
| {{#if: {{{esittely|}}} | '''[[Tanssiryhmä Linnea]]''' on pääkaupunkiseudulla toimiva historiallisten tanssien harrastajaryhmä.  Avoimet harjoitukset pidetään lauantaisin klo 14.00-16.00 Oulunkylän nuorisotalolla ja keskiviikkoisin 17:30-19:30 Annantalon takapihan A-lavalla vuoden loppuun .  <span style="font-size: smaller">[[Linnea:Harjoitukset|Lisää&nbsp;harjoituksista...]]</span>
 
}}
 
}}
 
{{Linnea:Ajankohtaista}}
 
{{Linnea:Ajankohtaista}}

Nykyinen versio 21. lokakuuta 2021 kello 19.27

Tulevia teemoja & tiedotteita:


Näytelmäroolipeliyhdistys Lieska ry:n Tanssirymä Linnean Kesävuorot alkavat 6.6.2022 18:00-20:00 Oulunkylässä Maanantaisin.


  • 27.6. Oulunkylän Nuorisotalo 18:00 - 20:00 Mikko: Barokki-, ECD- ja Empire-solatansseja; La Matelote, Childgrove, Mr. Lanes Minuet, The Colliers Daughter, St. Martins Lane.
  • 2.7. Pride-Kulkueeseen ei varata paikkaa koska vain yksi ilmoittautui tulevaksi mukaan. Ketkä on menossa, voivat tavata esim 11:45 Senaatintorin keskuspatsaalla.
  • 4.7. Oulunkylän Nuorisotalo 18:00 - 20:00 Petri: empiretansseja. Brunswick Waltz, La Bale hollandoise, Engelska långdansen.
  • 11.7. Oulunkylän Nuorisotalo 18:00 - 20:00 Ropeconvuoro?
  • 18.7. Oulunkylän Nuorisotalo 18:0 - 20:00 Ropeconvuoro (puolikas?) Jenni & Herkko
  • 25.7. Oulunkylän Nuorisotalo 18:00 - 20:00 Ropeconvuoro Johanna, Lari & Antti
  • 1.8. Oulunkylän Nuorisotalo 18:00 - 20:00 Paavo
  • 8.8. Oulunkylän Nuorisotalo 18:00 - 20:00 Miikka: Ilvestansseja
  • 15.8. Oulunkylän Nuorisotalo 18:00-20:00 Savu

Aikatauluttamattomia teema- ja tanssitoiveita (tähän saa lisätä toiveita sitä mukaa kun keksii):

After Dinner Maggot